Kuidas valida blenderit?

Kuidas valida blenderit?

Tänu hullumeelselt laiale valikule on iga kodumasina ostmisest saanud praktiliselt raketiteadus. Otsid head blenderit ja oled segaduses? Käi läbi seitse võtmeküsimust, mis aitavad sul tehniliste parameetrite rägastikust läbi murda ja leida just sulle kõige paremini sobiva mudeli.

  1. Suurus on oluline.

Blendereid on saada mitmes suuruses. Üldiselt võib lähtuda reeglist, et mida võimsam masin, seda suuremad on tema mõõtmed. Seega on oluline, et blender leiaks köögis oma koha.

Mõtle läbi, kuhu blenderi paigutad. Kas see peab koos kõigi oma lisatarvikutega mahtuma köögikappi või asetad selle letile?

Kui plaanid blenderit väga sageli kasutama hakata, oleks mõistlik valida mudel, mida ei pea iga kord uuesti kapist välja otsima. Tootjad on sellele juba ammu mõelnud ning pakuvad päris pilkupüüdvaid mudeleid, mis sobivad kööki kaunistama sama hästi nagu stiilne röster või espressomasin.

  1. Püreemeister või võimas jäälõhkuja?

Sinu smuuti siidisus ja selle valmimiskiirus sõltuvad blenderi mootori võimsusest. Miniblenderite võimsus jääb 300 vati kanti, kuid kõvade toiduainete (jää, külmutatud marjad, juurviljad) töötlemiseks peaks mootori võimsus olema vähemalt 500-800 vatti.

Blenderimaailma “Ferraride” mootorite võimsust saab mõõta lausa hobujõududes ning selline masin saab hakkama igasuguse orgaanika purustamisega.

Eelista müra summutava korpusega mudeleid, kui sa ei taha varahommikul oma magavaid lapsi või lemmikloomi poolsurnuks ehmatada.

  1. See tüütu nõudepesu…

Blenderiga jooke ja toitu teha on lihtne, aga kas sama saab öelda ka selle puhastamise kohta? Kõige lihtsam on määrduvad detailid nõudepesumasina hooleks jätta. Kui plaanid seda võimalust kasutada, veendu, kas kõik blenderi osad on nõudepesumasinas pestavad. Ära unusta ka korpust: nuppudega korpust on raskem puhastada kui puutetundlikku ekraani.

Veel üks asi, millele tähelepanu pöörata! Kannu sisekülgedel võivad olla väljaulatuvad sooned. Need on seal eesmärgiga takistada purustatava sisu tühjalt pöörlemist. Paraku muudavad sooned pesemise ebamugavaks. Kõige kergem on pesta siledate külgede ja lameda põhjaga kannu.

Mõnel mudelil on hoopistükkis spetsiaalne puhastusprogramm – vala vesi ja nõudepesuvahend sisse, blenderda, loputa ja ongi tehtud.

  1. Kiire ja veel kiirem.

Kokteilisegamisest keerulisemate operatsioonide jaoks võiks blenderil olla kolm kuni viis kiirust: vahukoore jt vedelate koostisosade jaoks kiirus 1-2, supi koostisosade püreerimiseks 3-5. Moodsamatel blenderitel on töötamiskiirusi rohkem kui viis (mõnel isegi kuni 100).

Innovaatilisematel mudelitel võimaldavad eelprogrammeeritud valikud leida sobivaima kiiruse smuuti, supi, koogitaina vms toidu tarvis. Näiteks saad seada nupu valikule „supp“ ja samal ajal teha rahus muid toimetusi, kuni masin omaette toimetab ja lõunasöögi valmimisest teada annab.

Hea, kui blenderil oleks olemas ka pulseeriv režiim. Pulseerimisel liiguvad terad väikese pausiga, mis aitab valmistada tükilise konsistentsiga kastmeid (nt guacamole, salsa) ja muid toite.

  1. Terav nagu Fruit Ninja.

Blenderi vaat et olulisim osa on selle tera. Ja see peab olema vastupidav. Soovitatavalt valmistatud tugevast roostevabast terasest.

Teravate nugade asemel võib blenderi põhjas olla ka tömp tiivikulaadne laba, mis ei tee oma tööd lõigates, vaid jõuga purustades. Selline laba ei lähe nüriks ning on ohutu ka kannu puhastades.

  1. Mugav plastik vs kirgas klaas.

Plastikkannud on kerged ja mugavad, kuid võivad ajapikku kriimuliseks kuluda. Kriimuline kann näeb kole välja ja võib hakata lõhnu absorbeerima. Kui otsustad plastikust kannu kasuks, vali ohutust, löögikindlast ning BPA-vabast plastist kann.

Klaaskannud on kaalult küll raskemad, kuid need ei kulu nii nagu plastkannud. Roostevabast terasest kannud on tugevad, kuid ei paista läbi. Seega on püree valmimist raskem jälgida.

Hea disainiga kannus ei jää pöörlev kraam kuskile kinni, vaid osised põrkavad seintelt terale tagasi. Sellise kannuga blender suudab töötada iseseisvalt, ilma et peaksid lusika ja toore jõuga koostisosi terale lähemale suruma.

  1. Aga kui midagi juhtub?

Sinu pere ja kodu turvalisuse huvides võiks mootoril olla ülekuumenemise kaitse, mis ülekoormuse korral masina välja lülitab. Korralikul blenderil on peal lukustussüsteem: masin käivitub ainult siis, kui kann on kindlalt paigas.

Selgita välja, kui pikk on toote garantiiaeg (kallimatel mudelitel kehtib see koguni 5-10 aastat) ja millistele blenderi osadele see laieneb. Teatud brändid annavad garantii isegi kannudele, et sa ei peaks muretsema, kust purunenud kannule või lekkivale kaanele asendus leida.

Lase blenderit valides end tänapäevasel tehnikal üllatada. Multifunktsionaalsed blenderid teevad kuuma suppi või jahutavat jäätist, segavad jooke, pähklivõid, koogitainast, beebitoitu jpm. Lisaks suudavad nutikad tehnoloogiad tuvastada võimalikud probleemid masina ülekuumenemisest täitmisvigadeni ning soovitada nippe nende lahendamiseks. Mida targem on masin, seda lihtsam on sul ja sinu perel menüüd rikkalikumaks ja tervislikumaks muuta.

Soovitatud postitused

Mari Ojasaar-Parve julgus katsetada uusi retsepte

Mari Ojasaar-Parve kannab mitmeid uhkeid tiitleid – ehtedisainer, kirjanik, kunstnik, ema ja abikaasa. Koos abikaasa, Jesper Parvega, pakutakse toetavat kasvukeskkonda nende kolmele lapsele Hiiumaa metsade vahel. Armastus läbi toidu Mari rõhutab, et …

Loe edasi